KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10706069
nr 1070 6069
Etsning
Oidentifierad konstnär, Man, ET, signerad, 16, 5x9, 5
Utrop:
300 kr
måndag 21 november 2016
kl 19:06:24
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta